Kokia žarną pasirinkti: 8 arba 16mm?

            Mes siūlome klientams du lašelinio laistymo komplektų variantus – su Ø8mm ir Ø16mm žarnomis. Klientai klausia, kurį variantą geriau pasirinkti. Kadangi abiejose naudojamas tas pats valdiklio GEVA 75W su filtru mazgas ir šio mazgo kaina  sudaro 80% nuo visos kainos,  tai abejų variantų komplektų „tipiniam“ šiltnamiui (3×6m, 6 eilių) kaina apytiksliai vienoda.

Todėl pateikiu abejų variantų apibūdinimą, o kokį pasirinkti – užsakovas jau sprendžia pats.

Taigi, žarna Ø8 mm – „aštuntukė“

 -    jos gerokai stipresnės nei žarną 16mm (jos kietos), nereikalauja slėgio reguliatoriaus, nes atlaiko vandentiekio slėgį ir jų beveik neįmanoma pažeisti mechaniškai.

  -    lašelinių našumas  - 1,23 l /val. (esant  slėgiui 2 bar).

  -    jos yra plonos ir beveik nematomos šiltnamyje.

jos yra brangesnės nei Ø16mm žarnos, bet dėl ​​to, kad nereikalingas slėgio reguliatorius ir labai  pigios  skersinės žarnos, "tipinio" šiltnamio (3 × 6m, 6 eilės) kaina didesnė vos apie 2 Eurus

   -   tokios žarnos yra geriau tinkamos trumpam (ne daugiau 6m) šiltnamiui su nedidelių eilių skaičiumi, į kurį vanduo paduodamas iš vandentiekio su slėgiu iki 5 bar.

Žarna Ø16 mm (Aqua-TraXX):

   - jos minkštos, jų sienelės storis tik 0,2 mm, todėl naudojamas slėgio reguliatorius 1,4 bar. Hidraulinėse tyrimuose žarna Aqua-TraXX  trūkinėjo esant slėgiui 3,4 ÷ 3,6 bar. Akivaizdu, kad saugumo riba garantuota.

   - lašelinių našumas  - 1,14 l /val. (esant  slėgiui 0,7 bar).
   - dvi mėlynos juostelės, tarp kurių yra lašintuvai, turėtų būti viršuje (t.y. po to, kai žarnos bus išvingiuotos, jų nereikia apversti). Priešingu atveju augalo šaknys gali užkimšti lašintuvus, nes paprastai slenka ten, kur laša vanduo.

   -  sujungti lašelinė žarna su skersine yra labai paprasta – ant skersinės žarnos yra patikimas gnybtas. Beje, tiems, kurie nori pakeisti senas žarnas naujais, tereikia nupjauti seną žarną ir prijungti naują. Sujungimas kataloge yra. Tokių vartotojų vis daugiau ir daugiau, matyt dėl vandens kietumo (arba dėl įdedamų į vandenį skystų trąšų) lašintuvai palaipsniui užsikemša.

   -  tokios žarnos geriau tinka ilgiems (7-10 ir daugiau metrų) šiltnamiams, kuriems naudojamas vanduo iš pakeltos talpos (3m aukštyje – su valdikliu, 1,5m – su paprastu čiaupu). Slėgo reguliatoriaus šiuo atveju nėra būtinas.

 

Atgal