Komplekto sudėtis ir prijungimas

1 – valdiklis, 2 – filtras, 3 – slėgio reguliatorius, 4 – trišakis, 5 – skersinė žarna, 6 – lašelinė žarna, 7 – fiksatorius.

Komplektas jungiamas prie vandens šaltinio greito sujungimo jungtimi. Slėgio reguliatorius sumažina slėgį iki 1,4 atm. - saugaus lašelinėms žarnoms. Filtras nepraleidžia į sistemą didesnių nei 120 mikronų kietųjų dalelių, kad neužsikimštų lašelinės. Per filtrą vanduo teka skersinėmis žarnomis į abi šiltnamio puses (skersai). Nuo skersinių žarnų šalia pasodintų augalų eilių nutiestos lašelinės žarnos, kuriose kas 30 centimetrų įmontuotos lašelinės. Lašelinė – tai ne tik anga žarnoje, o labirintas, per kurį srovendamas vanduo praranda slėgį ir laša 1,14 l/val. intensyvumu (apie du lašus per sekundę) Vandens padavimą reguliuoja valdiklis, kuriame programuojamas laistymo režimas (laistymo ilgumas, intervalai tarp laistymų, savaitės dienos, kuriomis vyksta laistymas). Papildomo elektros maitinimo jam nereikia, nes valdiklis veikia nuo jau įmontuoto 9V maitinimo elemento. Šio elemento pakanka visam sezonui.

Priklausomai nuo naudojamo vandens šaltinio ir planuojamų skirti lėšų, galima sukomplektuoti optimalų lašelinio laistymo komplektą:

Variantas su valdikliu. Kai naudojamas vandentiekio vanduo, slėgio reguliatorius būtinas, jei slėgis aukštesnis nei 2 atm. (arba galimi trumpalaikiai slėgio padidinimai). Rekomenduojame pajungti komplektą nuo stacionaraus požeminio vandentiekio pakankamai ilgomis ir storomis žarnomis, kad žarnoje susikaupęs vanduo sušiltų per intervalus tarp laistymų. Programuojamas laistymo laikas turi būti ne ilgesnis nei 10-15 minučių, o intervalai tarp laistymų - 2-3 valandos. Valdiklį galima panaudoti ir laistant iš aukštai iškeltos statinės, kuri periodiškai užpildoma surinktu lietaus vandeniu. Statinė turi būti pakankamai aukštai, kad vandens lygis būtų 3-mis metrais aukščiau valdiklio, nes valdiklio vožtuvas normaliai užsidaro nuo 0,3 atm. Vandens šaltiniu gali būti tvenkinys arba šulinys. Vandenį galima paduoti hidroforu ar įvairiais siurbliais. Siurblio valdymo įtaisą, kuris automatiškai įjungs siurblį laistymo metu, Jūs galite įsigyti mūsų elektroninėje parduotuvėje. Siurblį galima nuleisti ir į statinę su surinktu lietaus vandeniu. Aukštai iškelti statinės nereikia. Slėgio reguliatorius nėra būtinas, nes maksimalus slėgis neviršija 2,2 atm.

 Variantas be valdiklio. Šiuo atveju vietoj valdiklio naudojamas rankinis čiaupas. Vandens teikimo būdai gali būti tie patys, kaip ir variante su valdikliu. Tikriausiai labiausiai paplitęs būdas – laistyti šiltnamį nuo pakeltos statinės. Šią sistemą galima naudoti ir lašeliniam laistymui, tik reikia įrengti šiltnamyje lašelines žarnas. Statinės aukštai kelti nereikia, - pakanka 1,5 metro aukščio.

Atsižvelgdami į mūsų klientų (tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje) pasirinktus variantus bei atsiliepimus, rekomenduojame įsirengti variantą su valdikliu. Taip Jūs sutaupysite savo brangaus laiko, o Jūsų šiltnamio augalai bus visuomet ir laiku palaistyti.

Atgal