Klausimai - Atsakymai

Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus:


Klausimas: Ar galima Jūsų komplektu laistyti atvirą gruntą (ne šiltnamyje)?
Atsakymas: Galima. Tik su viena sąlyga. Kadangi valdiklis GEWA 75 W neturi lietaus daviklio (o Lietuvoje dažni lietūs), lietui prasidėjus Jums teks užsukti vandens čiaupą arba išjungti valdiklį, kol žemė vėl išdžius.


Klausimas: Aš jau daug metų laistau šiltnamį žarna, prijungta prie pakeltos statinės. Į statinę vandenį pumpuoju siurbliu iš tvenkinio. Ar galima jūsų komplektą prijungti prie šitokios sistemos, o nepirkti papildomai siurblio valdymo mazgo?
Atsakymas: Teoriškai galima. Kad komplektas veiktų, reikalingas minimalus slėgis – 0,3 atm. Toks slėgis reikalingas pačių lašelinių ir solenoidinio vožtuvo darbui. Vožtuvas užsidaro esant 0,3 atm slėgiui (slėgis padeda jam užsidaryti). Norint išlaikyti tokį slėgį, reikia, kad vandens lygis statinėje nenusileistų žemiau 3m. Jei Jūsų statinė pakelta tokiame aukštyje arba turi automatinį įrengimą, neleidžiantį vandeniui nusileisti žemiau reikiamo lygio – naudokitės, viskas veiks. Statinę geriau naudoti plastmasinę, nes geležinėje rudys greitai užkemša filtrą. 


Klausimas: Kokiam laikotarpiui apskaičiuotas Jūsų komplekto naudojimas?
Atsakymas: Tvarkingai eksploatuojant (pagal instrukciją), lašelinės žarnos tinkamai veikia ne mažiau kaip 5 metus. Po to galima nusipirkti atskirai žarnas (jos nebrangios). Valdikliu GEWA 75 (~80% komplekto kainos) prekiaujama nuo 1995m. ir pirmieji jo egzemplioriai vis dar veikia (eksploatuojami Izraelyje).


Klausimas: Mano sklype nėra vandentiekio. Laistau šiltnamį surinktu į statines lietaus vandeniu. Galiu pakelti į 3 m aukštį statinę ir nusipirkti lašelinį komplektą. Bet lietaus vandens perpumpavimui į statinę reikalingas siurblys. Ar nebus jo eksploatavimas labai brangus, ypač brangstant elektros energijai?
Atsakymas: Paskaičiuokime: sakykime, Jūs perkate vibracinį italų gamybos siurblį (~30 Euro). Jo galingumas – 280W, našumas keliant į 3m aukštį bus apie 17,2 litro per minutę. 220 litrų plastikinę statinę jis pripumpuos per 13 minučių ir jos pakaks 2-3 dienoms priklausomai nuo šiltnamio dydžio. Elektros energijos sunaudojimas 0,28 kW × 0,108val. =0,03 kWh per parą, arba 0,9 kW per mėnesį – tai tikrai nedaug.


Klausimas: Ar galima nupirkti iš Jūsų laistymo žarną (50 – 70m) - aš pats ją išdėstysiu darže?
Atsakymas: Parduodame komplektus. Dėl kitų variantų susisiekite – aptarsime galimybes ir sąlygas. Svarbu žinoti: žarnos negalima lankstyti ar išdėstyti zigzagu, nes padavus slėgį perlenkimo vietoje žarna gali trūkti.


Klausimas: Noriu įrengti mazgą „filtras-valdiklis“ ne šiltnamyje, o sodo namelyje, kad nepavogtų. Ką reikia padaryti, norint gauti iš karto tokį komplekto variantą?
Atsakymas: Apiforminant užsakymą parašykite laišką adresu info@farmgarden.lt ir paaiškinkite Jūsų pageidavimus. Vykdant Jūsų užsakymą prie valdiklio išėjimo vietoj trišakio bus įsuktas greitos jungties sujungimas, toks pat sujungimas bus prisuktas ir prie trišakio antgalio. Kainai tai neturės įtakos.


Klausimas: Mano situacija tipinė. Šalia šiltnamio 1m. aukštyje stovi plastmasinė statinė, į kurią surenkamas lietaus vanduo. Prie statinės per čiaupą prijungta žarną, kuria ir laistau šiltnamį. Ar galima ištiesti šiltnamyje lašelines žarnas, pajungti, atidaryti čiaupą, o surinktas statinėje lietaus vanduo tekės tomis žarnomis per visą šiltnamį?
Atsakymas: Kad lašelinės pradėtų tolygiai lašėti per visą žarnų ilgį, reikia vienu metu užpildyti visas žarnas. Tipiniame (3 × 6m, 6 eilės) šiltnamyje tam reikės apie 8 l vandens. Kitaip, lyjant lietui vanduo lėtai rinksis, iš karto tekės į lašelines žarnas ir lašės tik iš pirmųjų lašelinių. Todėl teks ar kasdien važinėti į sodą ir rankiniu būdu atidarinėti čiaupą, ar aukščiau pakelti statinę ir įrengti valdiklį. Jis maitinamas 9 v baterija, kurios užtenka visam sezonui
.


Klausimas: Aš ketinu sodinti 0,50 cm atsumu.  Jūsų siūlomos žarnos su 0,3m – atstumas tarp lašelinių man pertankus.
Atsakymas: Praktika parodė, kad tarpai tarp lašelinių ir  augalų nebūtinai turi sutapti. Sušlapusios žemės ratai po kiekvieną lašelinę didėjant susijungia ir sudaro palei žarną ištisą juostą.


Klausimas: Aš įdiegiau gautą iš Jūsų rinkinį, o slėgio reguliatorius yra nesandarus, truputi praleidžia vandens.
Atsakymas: Tai nėra gedimas, o jo veikimo principas. Kad šiltnamyje ne būtų  purvo,  galite padėti po reguliatoriumi platų plokštį indą. Privarvėjęs į jį per laistimą vanduo išgaruoja per nelaistimo intervalus.


Klausimas : Aš naudoju Jūsų laistymo sistemą penktąjį sezoną. Iki šiol viskas veikė puikiai, tačiau pastaruoju metu pastebėjau, kad šiltnamio gale iš žarnos beveik nelaša.  Matyt  kalkės (dėl vandens kietumo) palaipsniui uždaro lašelinę. Paaiškinkite, kaip galima išplauti sistemą?
Atsakymas: Išplauti sistemą įmanoma (žr. "Lašelinių drėkinimo sistemų aptarnavimas" http://farmgarden.ru/article_info.php?articles_id=72 - rusų kalba), bet tai daryti apsimoka tik dideliuose komerciniuose šiltnamiuose. Savo mažajame šiltnamyje žymiai lengviau ir pigiau tiesiog pakeisti lašelines žarnas. Seną žarną pradžioje nupjauti ir jungtimi (ji yra "Kataloge") sujungti su nauja žarna.  Tipiniam šiltnamiui 3 x 6m tai kainuos 7,50 euro (36m × 0,14 e/m + 6 ×0,41 e/vnt.).

 

 

Atgal